شنبه , ۵ خرداد ۱۴۰۳
خانه / اخبار / ‌ برندگان جوایز جهانی مدیریت دانش در سال ۲۰۱۷

‌ برندگان جوایز جهانی مدیریت دانش در سال ۲۰۱۷

برندگان جوایز KM Reality و KM Promise در روز چهارشنبه ۸ نوامبر، در کنفرانس KM World 2017 در واشنگتن دی سی اعلام شد.

جایزه KM Reality، به سازمانی اعطا می‌شود که مدیریت دانش در آن به یک امر واقعی و بدیهی تبدیل شده است. دریافت‌کننده این جایزه به عنوان رهبر در پیاده‌سازی روش‌ها و فرایندهای مدیریت دانش شناخته شده و توانسته منافع تجاری مدیریت دانش را در عمل نشان دهد و از تاثیر مدیریت دانش بر دستیابی به اهداف سازمان اطمینان حاصل کند.

شرکت TechnipFMC برنده این جایزه در سال ۲۰۱۷، یک شرکت پیشرو در صنعت نفت و گاز است که دفتر مرکزی آن در انگلیس قرار دارد. این شرکت اولین ابتکارات مدیریت دانش خود را در سال ۲۰۱۰ راه اندازی کرد. مدیریت ارشد شرکت محیط کاری را ایجاد کرد که در آن کارکنان می توانستند از طریق همکاری در سطح جهانی و تسهیم دانش کلیدی افرادی که در شرف بازنشستگی بودند برای شرکت ارزش افزوده ایجاد کنند. در سال ۲۰۱۴ با کاهش قیمت نفت و ایجاد محیط شدیداً رقابتی شاهد سطح بالاتری از نوآوری و مشارکت در این شرکت بودیم و همین باعث ایجاد نوآوری های جدید، کاهش هزینه ها، استانداردسازی تجهیزات و فرایندها، مقابله با روش های قراردادی منسوخ و معرفی روش های نو برای بهبود روند اجرای پروژه ها شد. ادغام بین Technip و FMC در ژانویه ۲۰۱۷ باعث افزایش تقاضا برای مدیریت دانش شد. جهت اتصال افراد به هم و اهرم قراردادن تجربه جمعی آنها، تمرکز بر یادگیری اجتماعی بود که باعث نهادینه شدن مدیریت دانش درون فرایندهای کاری شد که به تبع آن ارزش کسب و کار از طریق به اشتراک گذاری دانش و یادگیری به موقع و مقرون به صرفه افزایش یافت.

جایزه KM Promise، به شرکتی می‌رسد که بهترین فناوری دانشی را برای برآورده نمودن نیاز مشتری ارائه داده است. جستجو برای راهکار مدیریت دانش کار ساده ای نیست، بسیاری شرکت ها وعده ارائه بهترین فناوری برای برآورده نمودن نیازهای مشتری را می دهند اما یافتن شرکتی که حقیقتاً بتواند به عهد و پیمان خود عمل کند، چالش برانگیز است. این جایزه به شرکتی داده می شود که تجارب مدیریت دانش را در فرایندهای کسب و کار پیاده سازی و یکپارچه نموده و تا اطمینان از نایل شدن به اهداف، مشتری را همراهی نماید. این جایزه به شرکت logmeIn برای پلتفرم Nanorep اعطا شده است. این شرکت در زمینه دستیار مجازی هوشمند، هوش مصنوعی  و فناوری های رباتیک فعالیت می‌کند.

لیست شرکت های فینالیست برای کسب جایزه KM Reality در سال ۲۰۱۷ عبارتند از:

لیست شرکت های فینالیست برای کسب جایزه KM Promise در سال ۲۰۱۷ عبارتند از:

همچنین ببینید

مدیریت دانش گروه عظام

آغاز طرح اقدامات ۶ ماهه مدیریت دانش در شرکت فرآوری و ساخت

پس از اجرای موفق کارگاه شبیه سازی پیاده سازی مدیریت دانش در پاییز ۱۴۰۰، طرح اقدامات کوتاه مدت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *