چهارشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
خانه / اخبار / نقشه دانش آزاد کووید ۱۹

نقشه دانش آزاد کووید ۱۹

نقشه دانش

جامعه پزشکی برای دستیابی به روش های درمانی، تولید واکسن و داروی مناسب برای مقابله با ویروس کرونا به نتایج تحقیفات معتبر انجام شده نیاز دارند. برای پشتیبانی از آن ها یک نقشه دانش آزاد راه اندازی شده است. این نقشه فعلا ۸ حوره اصلی بیومدیکال یا زیست پزشکی را در بر می گیرد. نقشه و پایگاه دانش آن به لطف جمعی از متخصصین موضوعی در حال تکامل است.

بازیابی بهتر اطلاعات علمی به نفع همه جوامع است.

به گفته طراحان، این نقشه باعث می شود جامعه پزشکی وقت کمتری روی ادبیات کووید ۱۹ صرف کند و زمان بیشتری را روی تحقیق خودشان بگذارند. این وب سایت با دسته بندی موضوعی همه مقالات و لینک های حوزه کووید ۱۹، منابع بازیابی شده رابه صورت بسته های مرتبط با هم نشان می دهد. الگوریتم آن مقالاتی است که کلمات مشابه بیشتری دارند و نتیجه جستجوی شما به شکل شبکه و گرافی بصری نمایش داده می شود.

کووید 19

مفاهیم مرتبط را شناسایی کنید

یکی از دشوارترین کارها هنگامی که در یک حوزه تحقیقاتی تازه کار هستید، یادگیری زبان اصطلاحات آن حوزه است. این وبسایت با برچسب زدن به حباب های موضوعی مشترک، این کار را برای شما آسان تر می کند.

محتوای باز را بیابید

نقشه دانش این وبسایت هر دو منابع دسترسی آزاد و بسته را چستجو می کند و اغلب مقالات دسترسی آزاد را می توانید از رابط کاربری همین وبسایت مطالعه کنید.

همچنین ببینید

برگزاری دوره های آنلاین مدیریت دانش مدرن (جدید) در شرکت مدیریت منابع آب ایران و شرکت های آب منطقه ای

نوآوری در محتوای آموزشی، الزام امروز مدیریت دانش است. ما تلاش می کنیم، با نوآوری در محتوا، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *