شنبه , ۵ خرداد ۱۴۰۳
خانه / اخبار / درس مدیریت دانش دیجیتال برای دانش پذیران دوره DBA تحول دیجیتال

درس مدیریت دانش دیجیتال برای دانش پذیران دوره DBA تحول دیجیتال

دانش دیجیتال

هفته ای که گذشت برای دومین بار به صورت حضوری و مجازی در خدمت مدیران شرکت های مختلف در مقطع DBA تحول دیجیتال بودم. این دوره در محل مرکز نوآوری کسب و کار دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد. در این دوره در مورد آخرین روندها در خصوص مدیریت دانش دیجیتال صحبت کردیم، دوره ای که هر بار تدریس آن برای من لذت بخش تر از مرتبه قبل است چرا که هر بار نکات تازه ای از ارتباط بین مدیریت دانش و تحول دیجیتال برای من دارد.

این دوره با حضور دانش پذیران حرفه ای و پرانرژی از بانک شهر، همراه اول، دیجی کالا، توسعه ارتباطات الکترونیک تجارت ایرانیان، گروه صنعتی تاش، پژوهشگاه استاندارد، زرین رویا، توزیع برق استان فارس، خورشید سپهر کاسپین و غیره برگزار شد که موجب خلق مباحثی جذاب، متفاوت و کاربردی در حوزه مدیریت دانش دیجیتال گردید. امیدوارم این مباحث بتواند اثر مثبت و جدیدی در فضای مدیریت دانش کشور بگذارد.

DBA digital transformation

در این درس در مورد ارتباط بین مدیریت دانش و تحول دیجیتال صحبت کردیم اینکه این دو همکاری نزدیکی را با هم شروع کردند و بازیگران دوره چهارم دانش، دولت، افراد و شرکت هایی هستند که از فناوری های دیجیتال برای ارائه محصولات و خدمات دانشی استفاده می کنند.

در این دوره، دانش همانند عصر اطلاعات و دانش همچنان فاکتور اصلی تولید است اما یادمان باشد، دانش و دیجیتال به هم گره خورده اند. در دوره چهارم دانش، مدیریت دانش دیجیتال اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

  دانش هم ورودی و هم خروجی فناوری های دیجیتال است و مدیریت دانش دیجیتال جزو اولین و پایه ای ترین کارها در مسیر تحول دیجیتال است.

همچنین ببینید

مدیریت دانش گروه عظام

آغاز طرح اقدامات ۶ ماهه مدیریت دانش در شرکت فرآوری و ساخت

پس از اجرای موفق کارگاه شبیه سازی پیاده سازی مدیریت دانش در پاییز ۱۴۰۰، طرح اقدامات کوتاه مدت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *