یکشنبه , ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
خانه / Team Member / وحید اسلامی

وحید اسلامی

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی صنایع گرایش مدیریت سیستم و بهره وری از دانشگاه تربیت مدرس است. او از سال ۱۳۸۴ تحت تاثیر نوشته‌ها و دیدگاه‌های آلوین تافلر و پیتر دراکر، تمایل به مدیریت دانش پیدا کرد و نزدیک به یک سال به تحقیق و مطالعه در مورد مدیریت سرمایه‌های فکری، مدیریت دانش، اقتصاد دانش و سازمان‌های یادگیرنده پرداخت. از سال ۱۳۸۵ به عنوان مهندس دانش و مدیر دانش در شرکت‌های مختلف ایرانی همچون مگفا، گروه صنعتی ماموت و شرکت ریل پرداز سیستم مشغول بکار بوده است و در کنار این مسئولیت‌ها، به عنوان مشاور و مربی، تعداد زیادی از سازمان‌ها را در طراحی و پیاده سازی نظام مدیریت دانش همراهی کرده است. او در سال ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ همزمان با اخذ نمایندگی و شکل‌گیری جایزه سازمان دانشی برتر در کشور، مقطعی با دانشگاه صنعتی شریف همکاری داشته است.

او به دلیل اینکه بین مدیریت دانش و سایر دیسیپلین‌های سازمانی مرزهای مشترک وجود دارد و همچنین به دلیل الزامات کار در این حوزه، تجربیاتی نیز در زمینه توسعه منابع انسانی، استراتژی، مدیریت فرایندها و تعالی سازمانی در کارنامه خود دارد. وی در زمینه آموزش مدیریت دانش نیز دوره‌ها و کارگاه‌های متعددی را در سازمان های مختلف کشور برگزار کرده است و به عنوان مدرس با برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی کشور از جمله دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، موسسه مدیریت پروژه آریانا و سازمان مدیریت صنعتی همکاری داشته است. همچنین در کنار فعالیت حرفه‌ای خود، با تولید محتوا در این زمینه به ترویج و نشر مدیریت دانش در کشور کمک کرده است.

او از سال ۱۳۹۷ درگیر پروژه هایی اجرایی در زمینه مدیریت داده، مدیریت نوآوری و تحول دیجیتال در صنعت بانکداری و فناوری اطلاعات نیز شده است. وی دارای بیش از ۱۰ مقاله و چند کتاب و کتابچه در حوزه مدیریت دانش و مدیریت داده می‌باشد. او اولین کسی است که مباحث مدیریت دانش دیجیتال و مدرن را در کشور مطرح کرد و از سال ۱۳۹۸ به آموزش، مشاوره و اجرای مدیریت دانش دیجیتال در سازمان‏ ها مشغول است. بارزترین خصیصه او نوآوری، پایبندی به اخلاق حرفه‌ای و تمایل به نشر تجربیات و آموخته‌هایش است.


همچنین ببینید

کیفیت داده

برای تحقق مفهوم بانکداری دیجیتال به داده ‏های با کیفیت بالا نیاز است!

بانکداری داده محور ما در عصر دیجیتال زندگی می‏ کنیم و  بدون شک، داده و …