یکشنبه , ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
خانه / خدمات / بسترسازی برای شروع مدیریت دانش

بسترسازی برای شروع مدیریت دانش

در این خدمت به بسترسازی و آماده‌سازی برای پذیرش تغییرات بعنوان پیش‌نیاز شروع مدیریت دانش توجه شده است. این خدمت در بازه زمانی ۱ الی ۲ ماهه انجام می‌شود. اگر شما علاقه مند به انجام برخی گام‌های اولیه برای ایجاد بستر مناسب برای مدیریت دانش هستید، این خدمت برای شما طراحی شده است:

 

ارزیابی آمادگی مدیریت دانش

قبل از شروع اقدامات اصلی مدیریت دانش، لازم است شرکت ها، نقاط قوت و فرصت‌های بهبود خود را بدانند. پس از ارزیابی، شرکت می‌تواند در بلند مدت روی برنامه‌های مدیریت دانش خود برای رفع کمبودهای شناسایی شده از طریق ارزیابی، تمرکز کنند.

 

برگزاری آموزش‌های ترویجی مدیریت دانش

افزایش مشارکت و همکاری افراد در گرو آموزش‌های آشناسازی و ترویجی مدیریت دانش است. در این آموزش‌ها، افراد با درک صحیح مدیریت دانش و انتظاراتی که از یک کارشناس یا رهبر دانشی در عصر دانش می‌رود، آشنا شده و رویکردها و نگرش‌های کار دانشی را می‌آموزند.

 

تشکیل ساختار و ارکان مدیریت دانش

این فعالیت یک ساختار راهبری و حاکمیت پایه برای برنامه مدیریت دانش در سطح سازمان طراحی می‌کند. هدف از این کار تعریف ارکان سازمانی استقرار مدیریت دانش و نقش‌ها و وظایف هر یک از این ارکان است.

 

انتخاب پایلوت مناسب

در این فعالیت مستعدترین، کم ریسک‌ترین و بهترین نقاط شروع برای استقرار مدیریت دانش، با توجه به شاخص‌های دانشی و کسب و کاری اولویت دهی و انتخاب می‌شوند.

 

کشف بِه‌روش‌های مدیریت دانش در کسب و کار شما

از طریق شناسایی بهترین تجربیات مدیریت دانش، شما به ریزه کاری‌ها، چالش‌ها و پرتگاه‌های مدیریت دانش پی خواهید برد و از این طریق مسیر مدیریت دانش سازمان‌تان را بهتر طراحی خواهید کرد.

همچنین ببینید

پشتیبانی مدیریت دانش از فرایندها و سیستم های مدیریتی

همگرایی و ارتباط سیستم های مدیریتی یا به تعبیری همگرایی بین حوزه ها یکی از …