چهارشنبه , ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
خانه / اخبار / آموزش طراحی سیستم مستندسازی تجربیات در شرکت برق منطقه ای اصفهان

آموزش طراحی سیستم مستندسازی تجربیات در شرکت برق منطقه ای اصفهان

برق منطقه ای مدیریت دانش

مستندسازی تجربیات

ثبت و مستندسازی تجربیات یک جزء اصلی در چارچوب مدیریت دانش بوده تا اطمینان حاصل شود که تجربیات جدید به طور مداوم به عنوان بخشی از عملیات ثبت می شوند.

سیستم مستندسازی ترکیبی از نقش ها، فرایندها، فناوری ها و حکمرانی می باشد که به طور کلی کسب و نگهداری از تجربیات را قادر می سازد. چند نمونه از ریسک های نادیده گرفتن سیستم برای مستندسازی عبارتند از:

  • اگر کسی مسئول مستندسازی در پروژه ها و عملیات نباشد، پس هیچ توجهی به مستندسازی نخواهد شد.
  • اگر فرایند تعریف شده ای برای استخراج و ثبت تجربیات وجود نداشته باشد، سازمان نمی داند چه چیزی یا چه زمانی استخراج کند و هر واحد دانش را به شیوه خودش استخراج می کند نه یک استاندارد مشترک.
  • اگر هیچ فناوری برای مستندسازی در نظر گرفته نشود، هیچ راهی برای نگهداری تجربیات در سازمان وجود نخواهد داشت.
  • اگر هیج حکمرانی و نظارتی برای مستندسازی وجود نداشته باشد، هیچ راهی برای دانستن اینکه آیا افراد مستندسازی را به نحوی مناسب انجام می دهند، وجود نخواهد داشت.

همچنین ببینید

مدیریت دانش همراه اول

آغاز همکاری برای تعمیم و گسترش استراتژی دانش در شرکت همراه اول

اداره مدیریت دانش شرکت همراه اول سال هاست مشغول طراحی و پیاده سازی مدیریت دانش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/prokmir/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:46 Stack trace: #0 /home/prokmir/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(567): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/prokmir/p...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig() #2 {main} thrown in /home/prokmir/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 46